Jaktprøveresultater 2015

Resultater fra offisielle jaktprøver for hunder med blod fra Kennnel Alstedlund

(oppdatert 18. oktober)

Det har (igjen i år kunne man nesten skrive) vært en fantastisk start på prøvesesongen for Ilex sitt avkom i Danmark. Disse resultater fra Danmark kommer helt sikkert til å prege denne liste, men det finnes også flere gode resultater etter Flaks sine valper selv om de fleste av hans valper fortsatt ikke er så gamle.

Dette kommer naturligvis ikke av seg selv og vi takker de oppdrettere som har sett potensialet i Ilex og Flaks gjennom de seneste år. Samtidig en stor takk til alle de som viser frem disse hunder på utstilling og jaktprøver!

Nordvestjydens Flaks sine valper

Kullet mellom Miss Lorry av Bokkedal’n & Nordvestjydens Flaks, oppdrettet av Kyrre Vaagaasar
• Miss Leah av Bokkedal’n ved Øyvind Skattebo, 1.UK + Semifinale Norsk Derby
• Miss Vicky av Bokkedal’n ved Kyrre Vaagaasar, 3×1.UK + 5.UKK + Finale Unghund Grand Prix
• Miss Miley av Bokkedal’n ved Kristin Molud & Lasse Grahl Jacobsen, 2.UK

Kullet mellom Berkjestølens Vidda & Nordvestjydens Flaks, oppdrettet av Rune Frankmoen
• Frankmovangens Saga ved Ole Arne Langdalen, 1.UK + 2.UK + 1.AK
• Frankmovangens Ine II ved Rune Frankmoen, 1.UK
• Frankmovangens Ego ved Kai Kjernsholen, 1.AK
• Frankmovangens Vips ved Ole Verner Hoff, 2.AK

Kullet mellom Rotuas Beretta & Nordvestjydens Flaks, oppdrettet av Arne Hovde
• Høgdebrotets Happy Thomas ved Gisken Dobloug Markussen, 1.AK + 2×2.AK
• Høgdebrotets Houston ved Astri Norøy, 1.AK

DKJCH Senjas Ilex sine valper

Kullet mellom Bjerndrup Blanco & Senjas Ilex, oppdrettet av Jette & Sven Aage Vad i 2011
• DKJCH Bjerndrups Zanka ved Keld Hansen (fører Lis Clausen), 2.VK m. res. Cacit + 5.VK + 6.VK + 2×1.BRKL + Dansk Jaktchampionat
• Bjerndrups Mikkel ved Jan Marinussen, 2.VK + 2×4.VK + 1.BRKL
• DKJCH Bjerndrups Messi ved Thorbjørn Riis, 1.VK + 2.VK + 3.VK + Dansk Brukschampionat
• Bjerndrups Phineas ved Thomas Klit, 1.BRKL + Svensk Mester Fält 2015

Kullet mellom Heimstulens Betty & Senjas Ilex, oppdrettet av Harald Karlsen
• Heimstulens Malala ved Jane Mortensen/Flemming Vilslev, 1.ÅK

Kullet mellom Nordvestjydens Victoria & Senjas Ilex, oppdrettet av Kurt Nedergård
• Nordvestjydens Philip ved Martin Ry Krog, 1.VK m. Cacit

Kullet mellom Martallens Iasy & Senjas Ilex, oppdrettet av Minna og Erling Clausen
• Senjas Komtesse Sasja Af Hørup ved Asger Stein, 1.ÅK

Kullet mellom Nordvestjydens Ciwa & Senjas Ilex, oppdrettet av Kurt Nedergård
• Nordvestjydens Granat ved Haakon Skov, 4.VK + 2.BRKL
• Nordvestjydens Gaga ved Leif Andersen, 1.ÅK

Kullet mellom Heegårds V. Lill & Senjas Ilex, oppdrettet av Jørgen Heegård i 2013
• Heegårds Misti ved Jan Nielsen, 1.UK (pokalvinder) + 2×2.UK
• Heegårds Hilla ved Janne Koskela, 2.UK + 3.UK + 2.VK ES Open Finland
• Heegårds Sivah ved Kurt Kjærsgård, 2.UK+ 2.BRKL
• Heegårds Max ved Harris Jensen, 1.UK + 1.UK (beste UK hund ESK) + 1.ÅK + 3.UKK
• Heegårds Laika ved Jørgen Heegård, 1.UK + 1.UK (pokalvinder) + 1.UK og 2.VK Finale Dansk Derby + 1.BRKL

Kullet mellom Heegårds V. Lill & Senjas Ilex, oppdrettet av Jørgen Heegård i 2012
• Heegårds Engo ved Erling Clausen (eier Vidar Antonsen), 2×1.ÅK + 2.ÅK (skovprøve) + 1.VK m. HP + 2.VK m. res. Cacit

Barnebarn av DKJCH Senjas Ilex

Det er også utrolig hyggelig at flere av Ilex sine barnebarn for alvor begynner å gjøre seg bemerket på jaktprøver, her er noen utvalgte resultater:

Kullet mellom Natasja & Bjerndrups Ask, oppdrettet av Martin Clausen
• Maclau G Celine ved H.P. Clausen, 1.UK + 2.ÅK
• Maclau Girl ved Martin Clausen, 3×1.UK + 1.UK (med i finale Dansk Derby) + 1.UKK

Kullet mellom Senjas Nice & Senjas Opus, oppdrettet av Minna og Erling Clausen
• Senja’s Tessa ved Allan Højrup, 6×1.UK + 1.UK (med i finale Dansk Derby) + 2.UKK
• Senjas T Ranja ved Hagbart Jakobsen, 1.UK
• Senjas Te Jay ved Erling Clausen, 1.UK

Kullet mellom Klintholms Afrodite & Bjerndrups Birk, oppdrettet av Jane Mortensen
• Melsgårds R. Athena ved Jane Mortensen, 2.UK
• Melsgård R. Aztec ved Lars Nielsen, 2×1. UK
• Melsgård R. Inka  1. UK
• Melsgård R. Malinka 2.UK

Kullet mellom Hagalidens Flinga & Bjerndrups Birk, oppdrettet av Kjell Gustafsson
• Hagalidens Rasmus 1. UK
• Hagalidens Tjoffsan 4×1.UK, (4.VK Svensk Derby og beste ES unghund SSK Hovedprøve  i 2014)

Kullet mellom Heegårds T Maggie & Bjerndrups Birk, oppdrettet av Madeleine Broman Toft
• Sus ved Ove Jensen, 1.ÅK
• Vitus ved Henning Klokker, 2×1.ÅK + 2.ÅK

Kullet mellom Østkystens FM Hera & Bjerndrups Messi, Oppdrettet av Are Salomonsen
• Ørnevatnets Kaka ved Thorbjørn Riis, 1.UK

Kullet mellom Siv & Bjerndrups Jow, oppdrettet av Thomas Dahl Klit
• Ann ved Aksel Spangsbjerg, 1.ÅK + 2.ÅK + 5.VK
• Chano Poul Thomsen, 1.ÅK + 2.ÅK
• Bessie ved Poul Ellehøj, 2×2.ÅK
• Knold ved Kenneth Asmussen, 1.UK + 2.ÅK
• Candace ved Thomas Dahl Klit, 1.ÅK (pokalvinder)

Kullet mellom Troldmarkens Freja & Senjas Nitte, oppdrettet av Allan Nissen
• Tobølbjergs Krutti ved Aksel Nielsen, 2×1.UK
• Tobølbjergs Klichoman ved Gorm Pedersen, 1.UK

 

Share this article with:

Translate »